هنگام انتخاب راهکار امنیتی برای یک شهر، اولویت اول حفاظت از زیرساخت‌های شهری و جمعیت ساکن در شهر است. شهر در واقع آینه زندگی مدرن است و ریتم سریع توسعه شهری مستلزم تامین امنیت به روش‌های نوین و هوشمند است. در این راستا هدف اصلی شرکت کیمیا الکترونیک، کمک به ایجاد ساختار مناسب شهر امن با یکپارچه‌سازی سیستم‌های هوشمند امنیتی برای زندگی راحت و ایمن شهری برای همه مردم است.

امنیت بیشتر در جوامع با کاهش جرائم، حفظ ایمنی ساختمان‌های سطح شهر و حفظ جان کارگران از آسیب‌ها و صدمات احتمالی و حفاظت از جامعه با سیستم‌های کنترل تردد، نظارت تصویری، اینترکام، آلارم، گیت و… حاصل می‌شود.

ایجاد محیط امن و آرام برای توسعه پایدار شهرها عاملی ضروری است. افزایش تراکم شهری نیز مستلزم تکنولوژی‌های پیشرفته برای حفاظت از جان و مال افراد است.

پوشش تصویری مناطق مختلف شهر با استفاده از راهکارهای نظارت تصویری و یکپارچه‌سازی اطلاعات تصویری برای داشتن تصویر کلی از وضعیت امنیت در سطح شهر یکی از اهداف کیمیا الکترونیک جهت ایجاد و توسعه شهر امن است.

یکی از ویژگی‌های شهر امن، مدیریت و کنترل جریان ترافیک با تشخیص رفتارهای ناقض قوانین از جمله عبور از چراغ قرمز، ورود ممنوع، تغییر غیر مجاز لاین، پارک ممنوع، سرعت غیرمجاز، نبستن کمربند ایمنی و… است. با آنالیز اطلاعات حاصل از ترافیک می‌توان وقوع آن را برای جلوگیری از ترافیک‌های سنگین پیش‌بینی کرد. با استفاده از دوربین‌ها و نرم‌افزارهای پلاک‌خوان ویژگی‌هایی نظیر تشخیص پلاک، رنگ خودرو و ویژگی‌های منحصر به هرخودرو از جمله برچسب‌های روی شیشه جلو با مدلسازی اطلاعات قابل شناسایی است.

الگوریتم‌های شناسایی چهره با دقت بالا، الگوریتم‌های آنالیز مخصوص مدلسازی مشخصات بدن افراد با استفاده از ویدئو استریم حاصل از دوربین‌ها، الگوریتم‌هایی برای تشخیص رفتارهای غیرعادی، آنالیز و برآورد تراکم جمعیت در مناطق پرازدحام از جمله میادین اصلی در سطح شهر، ایستگاه‌های ناوگان حمل و نقل عمومی از جمله مترو، ایستگاه‌های راه آهن، فرودگاه‌ها، فعال شدن آلارم در صورتی که ازدحام از حد مجاز تعریف شده بیشتر باشد و…، همگی ابعادی از امکانات یک سیستم هوشمند شهر امن با اتکا به تکنولوژی پیشرفته هوش مصنوعی و یادگیری عمیق هستند.

طراحی و پیاده‌سازی راهکار‌های امنیتی برای زیرساخت‌های شهری به منظور واکنش سریع به آلارم‌ها به منظور کاهش جرائم، سرقت خودرو، خشونت، رفتارهای ضد اجتماعی، شورش، پیشگیری و مقابله در مورد حوادثی نظیر آتش‌سوزی و نیز استفاده از سیستم‌های پیجینگ و فراخوان عمومی در سطح شهر برای اطلاع رسانی شرایط اضطراری و هشدار در مواردی نظیر زلزله و… امری لازم است.

راهکارهای جامع و هوشمند نظارت تصویری به منظور بررسی وضعیت نظم عمومی در سطوح مختلف شهر، امکانات لازم برای تماس مستقیم و سریع شهروندان از خیابان‌ها به وسیله سیستم‌های اینترکام با پلیس و سرویس اورژانس، کنترل بار ترافیک در سطح شهر و بررسی و تشخیص نقض قوانین ترافیک، کنترل کامل خیابان‌ها برای تشخیص رویدادها و حوادث در قسمت‌های مختلف شهر از جمله آتش‌سوزی به منظور واکنش فوری در کوتاهترین زمان ممکن و… نیز قابلیتی دیگر از راهکار شهر امن هستند.

کیمیا الکترونیک، تکنولوژی‌های جدید و پیشرفته ویدئو آنالیتیک مبتنی هوش مصنوعی را برای شناسایی چهره، جستجوی سریع سوژه و انواع سناریوهای امنیتی برای یافتن سریع فرد یا خودروی مورد نظر با توجه به مشخصات ظاهری در دوربین‌های کل سایت‌های تحت نظارت در کسری از ثانیه، روشی بسیار موثر برای واکنش فوری و بی‌درنگ ارائه می‌دهد.

شرکت کیمیا الکترونیک، انواع راهکارهای هوشمند امنیتی با قابلیت یکپارچه شدن با دیگر پلتفرم‌ها را با هدف ایمن‌سازی زندگی شهری برای هموطنان عزیز طراحی و پیاده‌سازی می‌نماید.