حفاظت پیرامونی امری ضروری برای کلیه سایت‌های نظامی، صنعتی، اقتصادی، مسکونی و… است. انواع گیت‌ها، آلارم‌ها، موانع، سنسورهای میکروویو، مادون قرمز و داپلر، تجهیزات نرم‌افزاری  بخشی از راهکار مورد استفاده برای حفاظت از سایت‌های حساس در محیط‌های داخلی و فضاهای باز هستند. حفاظت پیرامونی در واقع شامل مجموعه‌ای از سیستم‌ها و تکنولوژی‌ها است که مانع نفوذ فیزیکی غیر مجاز به محیط پیرامون می‌شود. در گذشته ساختمان‌ها و سایت‌هایی که از اهمیت بالایی برخوردار بودند در زمین‌های مرتفع و یا بخش‌هایی که به نوعی مستتر و دور از دسترس باشند، ساخته می‌شدند و ورودی و خروجی‌های محدود و کاملا تحت نظر داشتند، اما با سبک زندگی امروزه شهری روش‌های قدیمی حفاظت پیرامونی اصلا کارآمد نیستند.

بسته به اهمیت و میزان ارزش دارایی‌های سایت و آسیب‌پذیری‌های آن در برابر نفود و تهدید که شامل ورود افراد مهاجم و مزاحم، حملات تروریستی و ورود غیر مجاز خودروها باشد، باید سناریوها و راهکارهای حفاظت پیرامونی هم برای محیط پیرامون و هم ساختمان‌های سایت پیاده‌سازی شوند. با استفاده از انواع فنس می‌توان از ورود غیر مجاز افراد خارج از محیط پیرامون سایت جلوگیری کرد و جلوی دید از خارج از محوطه را گرفت. علاوه بر پیاده سازی راهکار مناسب برای پوشش کامل سایت، عملکرد درست سیستم‌ها با کمترین میزان خطا در تشخیص سوژها و آلارم و دقت بالا در ایجاد تمایز میان تهدید و نفوذ مزاحم با حرکت حیوانات و شاخ و برگ درختان در باد و طوفان و دیگر شرایط محیطی و آب و هوایی از اهمیت بالایی برخوردار است.

شرکت کیمیا الکترونیک با طراحی و پیاده‌سازی راهکارهای حفاظت پیرامونی با عملکرد هوشمند در کلیه شرایط نوری و آب و هوایی و یکپارچه‌سازی آن‌ها با راهکارهای کنترل تردد، نظارت تصویری، اعلان حریق و فراخوان عمومی امنیت انواع سایت‌ها شامل ساختمان‌ها و محوطه‌ها را تامین می‌کند. با استفاده از یک راهکار جامع حفاظتی نظارتی، تیم حراست از زمان تشخیص مزاحم و تلاش برای نفوذ توسط دوربین‌ها و بهره‌گیری از تکنولوژی هوشمند ویدئو آنالیتیک و فنس مجازی و سیستم‌های حفاظت پیرامونی و اعلام آلارم فوری قبل از ورود مزاحم به محوطه پیرامون سایت به اپراتورهای حراست قادر به ردگیری سوژه در هر لحظه در تمام سایت‌ها بوده و در کوتاهترین زمان ممکن از وقوع هرگونه حادثه و یا نفوذ جلوگیری کرده و واکنش مناسب نشان می‌دهند.