راهکارهای جامع و هوشمند حفاظت از نیروگاه‌ها

با توجه به نقش نیروگاه‌ها در تولید، انتقال و توزیع انرژی به شکل‌های مختلف، وجود هرگونه مشکل در ایمنی و امنیت آن ها تهدیدی جدی برای سلامت عمومی، محیط زیست، اقتصاد و… است. حفاظت هوشمند از نیروگاه‌ها و زیرساخت‌های تولید، انتقال و توزیع انرژی به علت هزینه بسیار بالای ناشی از خسارت و تعمیر این تاسیسات و تجهیزات آن‌ها، از اولویت بالایی برخوردار بوده و از هدر رفت سرمایه تا حد زیادی جلوگیری می‌کند. شرکت کیمیا الکترونیک با بهره‌گیری از بستر مناسب شبکه و انواع سیستم‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری هوشمند، بسیاری از پالایشگاه‌ها، نیروگاه‌ها، سدها، بنادر و معادن کشور را با راهکارهای حفاظت الکترونیک تجهیز کرده است. کیمیا الکترونیک با بهره‌گیری از راهکارهای مناسب علاوه بر تضمین امنیت این زیرساخت‌های حیاتی امکان مدیریت دسترسی و تردد کارکنان و افراد مراجع را نیز در بالاترین سطح فراهم می‌کند.

جلوگیری از تلاش برای نفوذ به محیط و ایجاد اختلال، داشتن میدان دید گسترده و پوشش نظارتی حفاظتی کامل بر نیروگاه و محوطه پیرامون و ردگیری هوشمند و اتوماتیک سوژه مشکوک در کلیه نقاطی که جابجا می‌شود، تکنولوژی‌های هوشمند برای جلوگیری از ورد افراد غیر مجاز و اعلام آلارم به تیم حراست در صورت وجود کوچکترین تلاش برای ورود و کاهش آلارم‌های کاذب و خطا به حداقل میزان ممکن، نظارت زنده و ریموت بر کلیه ترددها و رویدادهای در حال وقوع، جلوگیری از رفتارهای خشونت آمیز و حملات تروریستی، مدیریت تردد و دسترسی افراد در به بخش های مختلف نیروگاه، حفاظت کامل از سلامتی پرسنل و اطلاع رسانی و اعلان هشدار در صورت لزوم به آن‌ها، نظارت دقیق بر ورودی‌ها و کنترل تردد و دسترسی در تمام سایت‌ها و محدود کردن تردد فقط برای برخی  افراد مجاز، تکنولوژی‌های جدید برای شناسایی چهره افراد و حفاظت پیرامونی هوشمند، تشخیص و اعلان حریق، و اعلان هشدار در شرایط اضطراری با سیستم‌های هوشمند فراخوان عمومی همگی ابعادی از یک راهکار حفاظتی جامع برای تامین ایمنی و امنیت نیروگاه‌ها هستند.

در این راهکارهای امنیتی از تجهیزات دارای تحمل بالا نسبت به طیف دمایی گسترده و شرایط آب و هوایی سخت برای مدت طولانی، تجهیزات مقاوم در برابر رطوبت، آلاینده‌ها، گازها و مواد خورنده، تجهیزات دارای سنسورهای قوی نسبت به شرایط دمایی محیط و تشخیص حریق و راهکارهای نظارتی مناسب استفاده در شرایط آب و هوایی و شرایط نوری نامساعد برای تشخیص درست و دقیق سوژه‌ها، نظارت پیوسته ریموت بدون وقفه و اشکال به خاطر موقعیت جغرافیایی، و تجهیزات با نرخ خرابی پایین بهره گرفته می‌شود.

برخی از پروژه‌های موفق کیمیا الکترونیک در تجهیز نیروگاه‌ها

تجهیز نیروگاه‌های سمنگان، فارس، توربین‌سازی مپنا، علی‌آباد، فردوسی، گناوه، قشم، غرب کارون، بهبهان، مزرعه بادی کهک، نیروگاه سیکل ترکیبی دماوند و …. به راهکارهای جامع و هوشمند حفاظت الکترونیک چند نمونه از پروژه‌های موفق کیمیا الکترونیک در صنعت نیروگاهی و زیرساخت‌های تامین انرژی هستند.

نیروگاه گناوه

تجهیز نیروگاه سیکل ترکیبی برق گناوه به راهکار حفاظت الکترونیک تحت شبکه

نیروگاه بادی کهک

تامین و تجهیز مزرعه بادی کهک به راهکار حفاظت الکترونیک تحت شبکه

نیروگاه سمنگان

تجهیز سیکل ترکیبی سمنگان به راهکار حفاظت الکترونیک تحت شبکه

نیروگاه بهبهان

تجهیز نیروگاه سیکل ترکیبی بهبهان به راهکار حفاظت الکترونیک تحت شبکه

توربین‌سازی مپنا

تامین و تجهیز توربین‌سازی مپنا به راهکار حفاظت الکترونیک تحت شبکه

نیروگاه برق و آب قشم

تجهیز نیروگاه برق و آب قشم به راهکار حفاظت الکترونیک تحت شبکه

نیروگاه علی آباد

تامین و تجهیز نیروگاه گازی علی آباد به راهکار حفاظت الکترونیک

نیروگاه فارس

تامین و تجهیز نیروگاه گازی فارس به راهکار حفاظت الکترونیک

نیروگاه دماوند (شهدای پاکدشت)

تجهیز نیروگاه سیکل ترکیبی دماوند به راهکار حفاظت الکترونیک تحت شبکه