حریق، یکی از نگرانی‌های اصلی برای همه مشاغل، صنایع، کارخانه‌ها، مجتمع‌های مسکونی و تجاری و… است. با توسعه و پیشرفت صنعت ساختمان، اهمیت حفظ ایمنی و امنیت  فضاها و ساختمان‌ها در مقابل انواع تهدیدها و خطرات از قبیل آتش سوزی نیز به مراتب افزایش یافته است.

شرکت کیمیا الکترونیک، ارائه دهنده راهکارهای جامع امنیتی، با ارائه راهکارها و سیستم‌های اعلان حریق برای آشکار کردن علائم حریق و اعلام هشدار فوری و به موقع در صورت بروز دود، آتش و دیگر علائم حریق به کمک سیستم‌های اعلان و فراخوان عمومی صوتی و یا تصویری به منظور استفاده در انواع ساختمان‌ها، اماکن مسکونی، صنعتی و… خسارت‌های ناشی از حریق را به حداقل رسانده و با هدف جلوگیری از به خطر افتادن و از دست دادن جان افراد راهکارهایی ارائه می‌نماید که زمان واکنش را به حداقل ممکن برساند.

در گام اول به منظور طراحی سیستم اعلان حریق متناسب با نیاز پروژه، تجهیزات مناسب انتخاب شده و بصورت دقیق و درست بمنظور قابل رویت بودن، در دسترس بودن، و شناخته شده بودن در صورت بروز حادثه و نیز دور بودن از ریسک آتش سوزی جانمایی می‌شوند تا میزان آلارم خطا ناشی از عوامل مختلف از جمله فعالیت‌های دودزا، ورود آب و رطوبت بالا، گرد و غبار شدید و… به حداقل کاهش یابد. تجهیزات اعلان حریق مورد استفاده کیمیا الکترونیک از برندهای برتر دنیا و لیست تجهیزات مورد تایید سازمان آتشنشانی و کارفرمایان در صنایع مختلف از جمله صنعت نفت و گاز است.

آگاهی سریع و بی درنگ از محل حریق و اطلاع رسانی بی درنگ در هنگام آتش‌سوزی، منجر به کاهش زمان شناسایی و دسترسی به موقعیت مکانی حریق، اطلاع رسانی گسترده و اعلام هشدار به منظور تخلیه فوری و به موقع ساکنین، کنترل حریق و جلوگیری از سرایت آن به بخش‌های دیگر ساختمان و تاسیسات وابسته می‌شود.

پس از طراحی، ارائه و اجرای راهکار اعلان حریق قابل یکپارچه شدن با دیگر سیستم‌های امنیتی از جمله کنترل تردد، نظارت تصویری، پیجینگ و فراخوان عمومی، متناسب با نیاز پروژه، تیم‌ خدمات پشتیبانی کیمیا الکترونیک بصورت منظم و دوره‌ای برای حصول اطمینان از عملکرد صحیح سیستم اعلان حریق، بازرسی‌های لازم و تخصصی را انجام می‌دهد، کلیه شرایط سایت را که ممکن است بطور بالقوه در عملکرد اجزای مکانیکی یا الکتریکی سیستم‌ اعلان حریق ایجاد اختلال کنند شناسایی می‌کند و گزارش حاصل از بازرسی‌های دوره‌ای را بصورت مکتوب مستندسازی می‌نماید.