در نگاه اول کنترل تردد یکی از اولین مراحل تامین امنیت به منظور حفاظت از جان افراد، اموال، دارایی‌ها و… و روشی است برای مدیریت و کنترل و در صورت نیاز محدود کردن تردد افراد در بخش‌های مختلف و اینکه چه کسی اعم از کارمند، پیمانکار، مراجع و… با خودرو و … و یا بدون وسیله نقلیه در چه زمانی وارد چه فضایی شوند و یا به چه امکانات و موقعیت‌هایی دسترسی داشته باشند از جمله ساختمان، اتاق، سایت تحت نظارت، یا حتی کمدها و…

سیستم‌های کنترل تردد به ویژه در ساختمان‌ها، سایت‌ها و سازمان‌های بزرگ‌تر که تعداد ورودی‌ها، درب‌ها، اتاق‌ها و انواع فضاهای قابل دسترسی و تردد مراجعین بیشتر است جایگزین مناسبی برای ساختار قدیمی قفل و کلید هستند زیرا:

  • با مفقود شدن کلید، باید قفل را نیز عوض کرد تا از امکان هرگونه سوء استفاده از کلید مفقود جلوگیری شود و کلیدهای جدید را در اختیار همه افراد گذاشت.
  • در سیستم سنتی قفل و کلید امکان آگاهی از زمان ورود و خروج افراد وجود نداشت.
  • در صورتی که نیاز به ورود افراد به ساختمان‌ها، فضاها و اتاق‌های متعدد بود، حمل تعداد زیادی کلید دشوار و اجتناب ناپذیر شده و تشخیص اینکه کدام کلید مربوط به کدام درب است، ساده نبود. از سوی دیگر، علامت‌گذاری کلیدها نیز ریسک امنیتی را افزایش می‌داد.
  • کار قبل یا بعد از ساعت اداری سازمان و یا ورود به بخش‌های مختلف سازمان‌های بزرگ که دارای چندین سایت بودند، برای افرادی که کلید نداشتند دشوار می‌شد.

شرکت کیمیا الکترونیک، ارائه دهنده راهکارهای جامع امنیتی، با ارائه سیستم‌های کنترل تردد تحت شبکه علاوه بر تامین امنیت، باعث تسهیل در روند انجام کارها و صرف زمان کمتر و در نتیجه افزایش بهره‌وری سازمان‌ها می‌شود.

با استفاده از سیستم کنترل تردد می‌توان نحوه و سطوح متفاوت دسترسی و یا منع تردد، و نیز زمان‌های مجاز برای ورود افراد مختلف را تعریف کرد. مزیت دیگر سیستم کنترل تردد امکان تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری در مورد نحوه ورود وتردد در سایت‌های مختلف به ویژه در مورد ساختمان‌های بزرگ از جمله سازمان‌ها، مجتمع‌های اداری تجاری، زیرساخت‌های نظامی و حیاتی از جمله نیروگاه‌ها، پالایشگاه‌ها، مراجع قضایی و قانونی و … است که دارای سایت‌ها و ورودی خروجی‌های متعدد هستند. با استفاده از اطلاعات ثبت شده در سیستم می‌توان ساعات بدون تردد در برخی از سایت‌ها را مشخص کرده و در این زمان‌ها امکان ورود به سایت‌های مذکور را مسدود کرد.

کیمیا الکترونیک، پلتفرم کنترل تردد را، که به راحتی قابل یکپارچه شدن با سیستم،های نظارت تصویری، از جمله دوربین های تحت شبکه، سیستم‌های تشخیص نفوذ و دیگر راهکارهای امنیت فیزیکی است، جهت داشتن یک پلتفرم جامع امنیتی متناسب با نیاز پروژه ارائه می‌کند.

کیمیا الکترونیک با ارائه راهکار کنترل تردد امکان کنترل و مدیریت ریموت در بستر شبکه را به سادگی فراهم می‌آورد و تغییرات، حذف و یا افزودن انواع روش های احراز هویت بیومتریک، کارت و … را تنها با کلیک کردن میسر می‌سازد.

توسعه و یکپارچگی با راهکارهای دیگر امنیتی با هدف مانیتورینگ کامل

کیمیا الکترونیک راهکار مقیاس‌پذیر و جامع کنترل ترددی را که بصورت هوشمند تمام ورود و خروج‌ها و ترددهای درون سایت‌های مختلف و متعدد را کنترل و محدود کند، طراحی، اجرا و ارائه می‌کند که در صورت نیاز پروژه و درخواست کارفرما در هر زمان قابل توسعه به سایت‌های دیگر بوده و همچنین به سادگی قابل یکپارچه شدن با سیستم‌های آلارم و نظارت تصویری است تا علاوه مدیریت تردد و دسترسی، امکان پیگیری سوژه‌ها و در صورت نیاز اعلام آلارم به تیم حفاظت و حراست به منظور واکنش فوری و موثر فراهم شود.

علاوه بر این، کیمیا الکترونیک با هدف مانیتورینگ کامل و بهینه، یکپارچه‌سازی دیگر سیستم‌های امنیتی و مدیریت از جمله اعلام حریق، حضور و غیاب، حقوق و دستمزد، مدیریت ساختمان و … را در بستر شبکه با سیستم کنترل تردد، آلارم و نظارت تصویری فراهم آورده است.

خدمات نگهداری پس از اجرای پروژه توسط تیم پشتیبانی فنی قوی و آموزش‌دیده، گام بعدی کیمیا الکترونیک در ارائه و اجرای راهکار جامع کنترل تردد است. کلیه آموزش‌های فنی لازم به پرسنل کارفرمای پروژه نیز در خصوص نحوه کار با سخت‌افزار و نرم‌افزارهای مورد استفاده سایت‌های مختلف پروژه در طی جلسات مختلف متناسب با نیاز کارفرما توسط شرکت کیمیا الکترونیک ارائه می‌شود.